Melinanç Sanat Atölyesi açıldığından bu yana faliyetlerini başarı ile yürütmüş ve onlarca insanın hayal dünyasında yeni kapılar açmış bir hobi, sanat, eğitim ve kültür atölyesidir.

2018 yılında çalışmalarımızı İstanbullular ile  buluşturmak için İstanbul’un Pendik ilçesinde
 eğitimlerimize  devam etmekteyiz.

Güzel Sanatlar Lise/Üniversite eğitimlerine Hazırlık çocuklara, gençlere ve yetişkinlere uluslararası standartlarda özel eğitimler sunmak, mesleki yeterlilik ve başarı sağlamak hedefleri ile kurulmuştur.
Melinanç Sanat Atölyesi  olarak katılımcılarımıza her zaman bir dost gözüyle bakıyoruz ve onların merkezimizden mutlu bir şekilde ayrılıp hayatlarında eğitimli, ruhsal olarak güçlü ve başarılı devam etmelerini istiyoruz. Çalışmalarımızı da sizlere en faydalı ve eğlenceli olacak şekilde tasarlıyoruz.

Melinanç Sanat Atölyesi  yetenek sınavları ile öğrenci alan Güzel Sanatlar, Resim, Moda ve Tekstil Tasarımı,  Grafik, Sanat Yönetimi, Animasyon, İç Mimarlık, Tasarım ve Eğitim fakültelerine öğrenci hazırlayan bir sanat ve tasarım atölyesidir. Eğitmen tarafından verilen dersler, temel sanat eğitiminin yanı sıra, sınavlara yönelik çalışmaları da bünyesinde barındırmaktadır. Güzel Sanatlara Hazırlık, Çocuklara, Gençlere, Yetişkinlere Hobi Atölyeleri, Karakalem, Yağlıboya ve günübirlik sanatsal workshoplarımız  Resim -Seramik atölye çalışmaları ile Temel Sanat Eğitimi, Teknik Resim ve kursları adı altında geniş eğitim yelpazesi sayesinde kaliteli ve destekleyici programlar hazırlayan kursumuz hayatına renk katmak isteyen herkesi bekliyor…

SANAT DANIŞMANI

MELİKE DURUSOY

Lise: (1996-1999) Cem Bakioğlu Lisesi İzmir Bornova

Lisans:(2006-2010) Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Görsel Sanatlar Eğitimi Öğretmenliği Bölümü. Edirne

Yüksek Lisans: (2011-2015) Maltepe Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Tezli Yüksek Lisans İstanbul.

Yüksek Lisans:(2011- Bahar Yarıyılı) Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü. Bolu (Devam Edilmedi)

Yüksek Lisans:( 2011- Bahar Yarıyılı) Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü. Çanakkale ( Devam Edilmedi)

Halen Kişisel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir (2018- )

Pendik Kurtköy Halk Eğitim Merkezi Seramik (2021)

Pendik Fevzi Çakmak El Sanatları Merkezi Seramik (2021-2022)

Pendik Kurtköy Halk Eğitim Merkezi Dikiş Kursu     (2022-2023)

 

Katıldığı Sempozyumlar, Kongreler, Ulusal/Uluslararası Sergi-  Karma sergi  

 • 2007  Otoportre Sergi / Selimiye Yerleşkesi / Edirne
 • 2008  Republic of Macedonia University   ‘ss Cyril and Methodius’ –  Skopje Faculty of Pedagogy ‘Ss Clement of  Ohrid  Makedonya’ resim sergisi.
 • 2009  Ustalar ve Yorumlar / Selimiye Yerleşkesi / Edirne
 • 2009  Mektup Projesi / Sala Lignea Berio Library / İtalya
 • 2009  Bahar Yarıyılı Karma Resim Sergisi / Edirne
 • 2010  Mezuniyet Sergisi / Edirne
 • IV International Scientific Conference “Contemporary Intentions in Educatıon” Republic of Macedonia Unıversity “Ss Cyril and Methodius- Skobje Faculty of Pedagogy Ss Clement of Ohrid Üsküp Makedonya 13-15 Haziran 2008  Sergi
 • “2nd International Conference on Advanced and Systematic Research” Zagreb University. November13 to15, 2008 in Zadar Hırvatistan . (Bildiri Sunumu)
 • 5. Balkan Eğitim ve Bilim Kongresi. 1-3 Ekim 2009 Trakya Üniversitesi, Edirne. (Bildiri Sunumu)
 • Balkan Ülkeleri Kütüphaneler Arası Bilgi–Belge Yönetimi ve İşbirliği Sempozyumu 5-7 Haziran 2008 Edirne
 • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi “Değerler Eğitimi” Sempozyumu 26-28 Ekim 2011 Eskişehir
 • Üsküdar Valide-i Atik Külliyesi “Kent Keşifleri” Yaz Okulu Atölye Çalışmaları Katılımcı 1-31 Temmuz 2011 Kadıköy / İstanbul
 • İstanbul Gedik Üniversitesi MSTUYG-AR Mimarlık, Şehircilik ve Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi” Sürdürebilir Mimari İstanbul Gedik Üniversitesi Kartal Minimal Kampüsü’nün Yeniden Düzenlenmesi” Çalıştay 02-03 Mart 2017
 • Melinanç Sanat Atölyesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Katılımcıların dönem sonu sergisi 26-27 Nisan 2019

Mutlu Kursiyerlerimizin Yorumları

Her Hafta Yeni Kursiyerler Katılıyor.

İlginizi çekebilecek kurslarımız ve etkinliklerimiz için siz de başvurun.